Παρασκευή, 26 Μαρτίου 2010

Ψηφίζουν για νέα διοίκηση αύριο στο Εργατικό Κέντρο


Στις κάλπες προσέρχονται αύριο οι συνδικαλιστές για να εκλέξουν τη νέα διοίκηση του Εργατικού Κέντρου.Οι εκλέκτορες είναι 98 και εκπροσωπούν 40 σωματεία.
Δύο παρατάξεις θα αναμετρηθούν στην αυριανή εκλογική διαδικασία, η «Ανεξάρτητη Συνδικαλιστική Συνεργασία», που εκφράζει κυρίως την τάση της σημερινής πλειοψηφίας και η «Δημοκρατική Αγωνιστική Συνεργασία», που εκπροσωπεί τις δυνάμεις του ΠΑΜΕ.
Οι κάλπες θ΄ ανοίξουν στις 10.30 το πρωί και θα κλείσουν στις 7 το απόγευμα.Εκτός του Δ.Σ. θα αναδειχθούν οι εκπρόσωποι σε Ελεγκτική Επιτροπή και ΓΣΕΕ.
Η Σ.Λίβερη
Η πρόεδρος του απερχόμενου Δ.Σ. Σοφία Λίβερη επεσήμανε ότι,όλο το προηγούμενο διάστημα η πλειοψηφία του Εργ. Κέντρου στάθηκε δίπλα στους εργαζόμενους και σε κυρίαρχα αυτή την περίοδο θέματα όπως το ασφαλιστικό,τα οικονομικά, υγεία-εκπαίδευση κλπ και εξέφρασε την βεβαιότητα ότι η δράση αυτή θα δικαιωθεί στη σημερινή ψηφοφορία.
«Απαιτούνται παρεμβάσεις που θα πρέπει να διεκδικηθούν άμεσα, τα εργασιακά προβλήματα οξύνονται, τόνισε χαρακτηριστικά».
Ο Στ. Πελάης
Ο υποψήφιος της ΔΑΣ Στ.Πελάης σημείωσε ότι «θα πρέπει να καταδικαστούν οι εργοδοτικές και κυβερνητικές πολιτικές που εκφράζουν ΠΑΣΚΕ, ΔΑΚΕ και Αυτόνομη Παρέμβαση, σε όλες τις διαρθρώσεις του συνδικαλιστικού κινήματος».


Οι υποψήφιοι

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΑΠΕΡΓΗ ΣΟΦΙΑ του Δημητρίου
2. ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ταυ Νικολάου
3. ΒΑΡΕΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ του Θρασύβουλου
4. ΓΕΩΡΓΟΤΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Περικλή
5. ΔΟΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Ιωάννη
6. ΖΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κων/νου
7. ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ανδρέα
8. ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Αναστασίου

9. ΚΑΣΤΑΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κων/νου
10. ΚΑΤΣΟΥΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ελευθέριου
11. ΚΟΚΙΝΟΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπόρου
12. ΚΟΜΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπύρου
13. ΚΟΡΜΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Φιλίππου
14. ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
15. ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ του Χρήστου
16. ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Θεοδώρου
17. ΛΕΥΤΕΡΙΩΤΉΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του Παύλου
18. ΛΙΒΕΡΗ ΣΟΦΙΑ του Κων/νου
19. ΛΙΝΟΣΠΟΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Σπύρου
20. ΜΑΜΑΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ταυ Γεωργίου-
21. ΜΠΑΛΑΤΣΙΝΟΥ-ΜΙΚΑΛΕΦ ΕΛΕΝΗ του Αναστασίου
22. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΊΉΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευστράτιου
23. ΠΑΡΙΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του Ιωάννου
24. ΠΕΡΟΥΛΗ ΦΡΟΣΩ του Σπύρου
25. ΡΙΓΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του Σωκράτη
26. ΣΑΒΒΑΤΉ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Αντωνίου
27. ΣΟΥΕΡΕΦ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ελευθέριου
28. ΤΟΜΠΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανάσιου
29. ΤΡΟΥΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημητρίου
30. ΤΣΙΛΙΜΠΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αλεξάνδρου
31. ΧΑΛΙΚΙΟΠΟ ΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γερασίμου
32. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΠΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου


Υποψήφιοι της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ


ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

1. ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΣΤΕΛΛΑ του Βασιλείου
2. ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διονυσίου
3. ΒΑΡΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Ελευθερίου
4. ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
5. ΓΚΟΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου
6. ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα , -
7. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλεξάνδρου
8. ΚΟΥΛΟ ΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αρσένιου
9. ΚΟΥΦΟΓΕΩΡΓΟΣ ΗΛΙΑΣ του Παύλου
10. ΜΑΖΗ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου
11. ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Χαραλάμπους
12. ΜΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
13. ΜΥΡΙΛΛΑ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
14. ΠΕΛΑΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ του Σπυρίδωνος
15. ΠΗΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
16. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου
17. ΣΕΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του Μιχαήλ
18. ΣΟΥΡΒΙΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Βασιλείου
19. ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

Δεν υπάρχουν σχόλια: